X
Back to the top

Zenekar

ZENEKAR

Feltein "Zombi" Attila

ÉNEK, VOKÁL

Mint minden olyan ember mint én is, gyerekként ismerkedtem meg a zenével. Soha nem felejtem? kb. 8 éves lehettem amikor először Pokolgépet hallgattam, teszem hozzá, bakeliten, így indult el a zenei szeretetem. Eleinte a sport vonzott, 5 évet fociztam és egy komolyabb sérülés végett fejeztem be. Valamit kezdeni kellett magammal, és nagyon vonzott a zenélés. Kisebb zenekarokban játszottam, eleinte dobos voltam és mellette vokáloztam. Ahogy telt az idő a zenélés útján, kipróbáltam, hogy csak az énekre összpontosítok és hála az égnek, be is jött. 😉 Ebben mindenki támogat, legfőképpen a családom.

ÉNEK, VOKÁL

Lévai Sándor

Gyerekkoromban kezdtem ismerkedni a zene világával, jó pár évig koptattam a zenesuli padjait és kottatartóit, én voltam a város 4. legjobb szaxofonosa. Az ötből. Később aztán megpróbálkoztam a gitározással, de nem voltam elég kitartó azt hiszem. Ja igen, egy jó tanács: ha csak azért akarsz gitározni, hogy a tábortűznél te legyél a legmenőbb arc, akkor sosem leszel egy George Lynch! Maradtam az éneknél tehát, idestova 10 éve űzöm az ipart, és remélem még egy pár évig ez így is marad 🙂

Menyhárt Mihály

BASSZUSGITÁR

Általános iskolában ismerkedtem meg a rockzenével, történetesen a Pokolgéppel, a Lorddal, majd AC/DC, meg az Iron Maiden-nel. Nyüstöltem is az ősöket, hogy vegyenek nekem elektromos gitárt, de csak annyit mondtak: – Nem! Majd ha dolgozol, megveszed magadnak! Ez így is lett, ezért elég későn kezdtem el gitározni „tanulni” és (igazából most sem tudom, hogy kell) szólógitáros akartam lenni, de rá kellett jönnöm, hogy nem fog menni. Túl sok volt a húr és túl közel egymáshoz. Mert basszusgitáros az lesz egy zenekarban, aki nem tud meg tanulni gitározni.
Ez az én esetemben sem lett másképp.
Nem biztos, hogy jól csinálom, amit csinálok, de szeretem csinálni, és a lelkesedés már fél siker.
Szerintem egy zenekar egyben legyen ütős, és ne az egyéni, egoista ambíciókat helyezzük előtérbe.
Sokféle zenét hallgatok, a goth rocktól, a sárkányölő metálon keresztül az ipari metálig. Sok nagy basszusgitáros van, akire feltekintek, de sajnos túl nagy
falatok ők nekem.
Végül is az a „májer csávó” aki minimális tehetséggel a maximális sikert éri el.
Én is erre törekszem.

SZÓLÓGITÁR, VOKÁL

Munkácsi Tamás

Már gyerekként zenei világban nőttem fel. Otthon Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple stb szólt, szóval a zenét már elég korán szívtam magamba 😊,  de csak 16 éves korom felé kezdtem komolyan foglalkozni a gitározással. Több zenekarban megfordultam. Kezdetben az édesapámtól megtanult alapakkordok után autodidakta módon fejlesztettem magam, illetve barátoktól lestem el néhány trükköt.
Majd olyan szerencsés lehettem, hogy magyarországi példaképemtől, Rubcsics Ricsitől tanulhattam. Rengeteg új dolgot tanultam a gitározásról, zenélésről. Ezúton is köszönet.
11 évig játszottam az Invader-ben,3 nagylemezünk jelent meg és elég rendesen körbe turnéztuk az országot.
Az End Of Paradise-ban 10 éve vagyok tag. Először Tóth Laci barátom keresett meg, hogy vendégként játszanék e Hétköznapi túlélő (2015) lemezen, ezt nagyon szívesen elvállaltam, majd úgy alakultak a dolgok, hogy végleges tag lettem. Azóta megjelent 3 nagylemez és 2 kislemez, jelenleg pedig dolgozunk a következő anyagon.

Rengeteg kitartás és meló volt eljutni idáig és remélem, ez még nem az út vége. Sok jó és kevésbé jó emlék is volt az évek alatt. Olyan emberekkel zenélhettem együtt pár dal erejéig vagy akár egy egész koncerten, akiket gyerekként félistenként néztem a színpadon.

Németh Dénes

DOB

16 éves koromban kezdtem el dobolni. 2011 elején meghívást kaptam az End of Paradise zenekarba, amit örömmel elfogadtam. Ennyi röviden…

GITÁR

Futó Zsolt

Gyerekkorban kezdődött az őrület amikor otthon a régi videoton erősítőn Scorpions és Deep purple szólt. Körülbelül 10 éves lehettem amikor a családdal egy Balatoni nyaralás alkalmával találkoztam a gitározással. Egy fiatal srácnak volt egy akusztikus gitárja ami nagyon tetszett. Kaptam is egy akusztikus gitárt, de ez nem annyira kötött le, ezért kellett egy elektromos gitár is… Utána jöttek az iskolás fellépések, ekkortájt Nagy Máté kezei alatt fejlődhettem ahol rengeteg új dolgot megtanultam. Majd bekerültem az első komolyabb zenekarba ahol 6 évig zenéltem és színpadi rutint szereztem, ezzel párhuzamosan működött még egy zenekar. Önállósodni szerettem volna igy meg alakítottuk volt zenésztarsaimmal az aktívan működő Mad Rocks zenekart. 2023 őszén találkoztam először az End of Paradise zenekarral, ami elsőre megfogott. A többi már történelem…

Korábbi tagok

Tóth László István

A ZENEKAR ÖRÖKÖS/TISZTELETBELI TAGJA

Laci 2025 tavaszán úgy döntött bizonytalan időre felfüggeszti a zenélést. A viszony abszolút baráti maradt és biztosak vagyunk benne, hogy fogtok még vele találkozni vendégként. A zenekar örökös/tiszteletbeli tagja továbbra is.

Booking / koncertszervezés

EOP booking
Tel.: +36 30 951 3831
booking@endofparadise.hu

record label / lemezkiadó

H-Music Hungary
www.hmusic.hu

© 2020-2025 End of Paradise | All rights reserved

hu_HUMagyar